Empotrable techo KRAO PIR
SKU
1036E-L4108BAZ-01
| Instalación | Techo |
|---|---|
| Catálogo | Indeluz |
| Familia | Krao |
| Protección IP | IP54 |
| Acabado | Blanco |
| Material del cuerpo | Poliamida |
| Material del marco | Poliamida |
| Material del difusor | Policarbonato opalizado |
| Fuente de luz | LED SMD AC |
| Haz de luz | Difusa Ángulo de emisión de luz (º): 100 |
| Potencia | 8W |
| Temperatura de color | 2700K/3000K/4000K |
| Flujo lumínico | 0lm(670lm)/0lm(720lm)/0lm(720lm) |
| Ángulo de luz | 100º |
| Clase eléctrica | Clase II |
| Horas de vida | 30000 |
| Duración del led L | 70 |
| Duración del led B | 50 |
| Dimensiones de empotramiento | Diámetro (mm): 85 |
| Tensión | 220-240V AC |
| Importante | Sensor de luz diurna y sensor de movimiento por infrarrojo pasivo (PIR) no desactivables. Apto para cableado pasante Temperatura de color ajustable antes de la instalación (2700K/3200K/4000K) Terminal de conexión rápida Área de detección: Altura<3m -> Ø3-6 m |
Descripción
The KRAO family of recessed downlights by Indeluz Lighting features SMD LED technology. It is available in two sizes S and M, fix and tilt models with powers of 4.8W, 6.5W, 9W and 10.5W. You can select 3 CCT: 2700K/3000K/4000K and due to the material it is suitable for installation in coastal areas. It is available in IP44 and IP65 versions and in white finish, with white or black trim ring.
Descripción
The KRAO family of recessed downlights by Indeluz Lighting features SMD LED technology. It is available in two sizes S and M, fix and tilt models with powers of 4.8W, 6.5W, 9W and 10.5W. You can select 3 CCT: 2700K/3000K/4000K and due to the material it is suitable for installation in coastal areas. It is available in IP44 and IP65 versions and in white finish, with white or black trim ring.