Empotrable techo Nix Square 2
SKU
780D-L31RDB-01
| Instalación | Techo |
|---|---|
| Regulación | Dali |
| Catálogo | Indeluz |
| Familia | Nix |
| Protección IP | IP44 |
| Acabado | Blanco |
| Material del cuerpo | Aluminio |
| Material del marco | Aluminio |
| Material del difusor | Policarbonato transparente |
| Material del reflector | Policarbonato metalizado |
| Fuente de luz | LED COB |
| Haz de luz | Simétrica directa Ángulo de emisión de luz (º): 40 |
| Potencia | 8W |
| Temperatura de color | 3000K |
| Flujo lumínico | 680lm |
| Ángulo de luz | 40º |
| Clase eléctrica | Clase II |
| Horas de vida | 50000 |
| Duración del led L | 80 |
| Duración del led B | 20 |
| Dimensiones de empotramiento | Diámetro (mm): 72 |
| Tensión | 220-240V AC |
Descripción
NIX is a family of LED recessed LEDs from Indeluz Lighting. Manufactured from a multitude of applications and in two versions, one fixed and one adjustable. NIX has been developed from two designs, one square and one circular and its aluminum manufacture makes it a functional and efficient luminaire for LED lighting of interior spaces. Available in three finishes: white, matt nickel, matt chrome. Dali regulation, Push, L, C phase cut.
Descripción
NIX is a family of LED recessed LEDs from Indeluz Lighting. Manufactured from a multitude of applications and in two versions, one fixed and one adjustable. NIX has been developed from two designs, one square and one circular and its aluminum manufacture makes it a functional and efficient luminaire for LED lighting of interior spaces. Available in three finishes: white, matt nickel, matt chrome. Dali regulation, Push, L, C phase cut.